Tu jesteś:
aktualności

ZPAV :: Muzyka A Prawo - Aktualności

13 września 2018 r.

Podziękowania sektora muzycznego dla Europosłów


Podziękowania sektora muzycznego dla Europosłów

Szanowne Panie Europosłanki, Szanowni Panowie Europosłowie!

W imieniu polskich wydawców muzycznych i niezależnych producentów zrzeszonych w Związku Producentów Audio Video pragnę bardzo serdecznie podziękować za Państwa poparcie dla Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym i uznanie jej priorytetu dla polskiej i europejskiej kultury.

Przyjęte dziś przez Parlament Europejski zapisy regulujące prawo autorskie w przestrzeni cyfrowej stanowią pierwszy i bardzo ważny krok do wyrównania szans twórców w Internecie oraz zagwarantowania im godnego traktowania przez wielkie koncerny technologiczne.

Bez Państwa determinacji i wsparcia nie byłoby to możliwe.

Dziękujemy za Państwa głos, który pozwoli polskiej kulturze dynamicznie się rozwijać, bezpiecznie korzystając z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Dziękujemy za przyjęcie odpowiedzialności za polską kulturę; za to, że nie ulegli Państwo naciskom i kampanii dezinformacji rozpętanej przez przeciwników uregulowania tych kwestii. Państwa dzisiejszy głos to nie zdrada, czy popieranie inwigilacji i cenzury, jak twierdzą krytycy Dyrektywy, tylko stanowczy opór wobec dyktatu korporacji w imię wartości kultury i narodowej tożsamości.

Jak mówił Ryszard Kapuściński podczas Kongresu Kultury Polskiej w 2000 roku: Pozycja w świecie każdego narodu mierzy się wartością jego kultury, dlatego dbałość o nią, o jej bogactwo i jej nowoczesność jest formą, w jakiej wyraża się współczesny patriotyzm.

Dziękujemy zatem za to, że razem mogliśmy wykonać ten ważny krok w kierunku bardziej sprawiedliwego cyfrowego świata.


Z wyrazami szacunku,

w imieniu polskich wydawców muzycznych


Andrzej Puczyński

Przewodniczący Związku Producentów Audio VideoValue gap
Piractwo w Internecie – straty dla kultury i gospodarki


ZPAV Muzz-on - tylko legalna muzyka