Tu jesteś:
archiwum

ZPAV :: Muzyka A Prawo - Archiwum

Nagrody „Złoty Szlaban”

„Złote Szlabany” to nagroda przyznawana przez Koalicję Antypiracką i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS organom celnym, które przez cały rok w sposób szczególny wyróżniły się skuteczną walką z przestępstwami w zakresie naruszania praw własności intelektualnej.Wyróżnienie przyznawane było w latach 1999 -2005.


Bądź Oryginalny

Bądź Oryginalny

W dobie społeczeństwa informacyjnego i dynamicznego rozwoju Internetu, w którym łatwo o dostęp do nielegalnych plików z muzyką, filmami, programami i grami komputerowymi, nie tylko prawo i jego skuteczne egzekwowanie mają kluczowe znaczenie dla poszanowania własności intelektualnej. Jeszcze ważniejsze wydaje się podnoszenie poziomu świadomości społecznej.

W 2006 roku na zlecenie ZPAV firma „Gemius” dokonała badania dotyczącego sieci peer-to-peer w Polsce i nielegalnego pobierania z internetu plików muzycznych. Uzyskane dane pokazują, jak ogromna jest skala problemu.


Koalicja antypiracka

KOALICJA ANTYPIRACKA powstała w październiku 1998 roku z inicjatywy trzech organizacji: Związku Producentów Audio Video (ZPAV) reprezentującego producentów fonograficznych, Fundacji Ochrony Własności Audiowizualnej (FOTA) zajmującej się ochroną praw twórców filmowych i Business Software Alliance (BSA) - organizacji zrzeszającej twórców oprogramowania komputerowego. Powstanie Koalicji było odpowiedzią na panującą w drugiej połowie lat 90-tych bezkarność piratów własności intelektualnej w Polsce.


Value gap
Piractwo w Internecie – straty dla kultury i gospodarki

Złote Blachy dla najskuteczniejszych policjantów

Złote Blachy dla najskuteczniejszych policjantów

W środę 10 lipca Koalicja Antypiracka przyznała przedstawicielom jednostek Policji honorowe wyróżnienia – Złote Blachy – w uznaniu ich szczególnego zaangażowania i skutecznej walki z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym.


Przeczytaj więcej Więcej aktualności

Fryderyk Festiwal 2022