Tu jesteś:
aktualności

ZPAV :: Muzyka A Prawo - Aktualności

18 grudnia 2009 r.

ZŁOTE BLACHY 2009

18 grudnia 2009 r. Koalicja Antypiracka przyznała „Złote Blachy” przedstawicielom jednostek policji, które w tym roku wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, filmowym i komputerowym. W tegorocznej edycji uhonorowane zostały: Komenda Stołeczna Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku oraz Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.


11 grudnia 2009 r.

Piraci muszą zwrócić pieniądze posiadaczom praw

Londyn, 8 grudnia 2009r. – Sędzia Sądu Koronnego skonfiskował 70 000 funtów zysku uzyskanego przez sprzedawców pirackich płyt CD i zażądał przekazania tej kwoty na rzecz firm fonograficznych, właścicieli praw do nielegalnie sprzedawanych albumów.


4 listopada 2009 r.

Serwis Odsiebie.com zamknięty


6 października 2009 r.

Policjanci ustalili sprawców "wycieku" płyty Kultu

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie ustalili źródło "wycieku" nowego albumu Kultu. Nagranie pojawiło się w Internecie niemal dwa tygodnie przed premierą. Kilka dni po premierze odpowiedzialny za "wyciek" był już zatrzymany. W sumie policjanci zatrzymali cztery osoby, w tym trzech pracowników firmy tłoczącej płytę. To właśnie jeden z nich wyniósł nagranie i skopiował je na dysk, a następnie na pendrive. Inny z pracowników przekazał płytę koledze, który umieścił ją w sieci.


Value gap
Piractwo w Internecie – straty dla kultury i gospodarki


Fryderyk Festiwal 2022