Tu jesteś:
aktualności

ZPAV :: Muzyka A Prawo - Aktualności

30 grudnia 2013 r.

Włoski organ regulacyjny ds. telekomunikacji będzie miał możliwość blokowania dostępu do witryn internetowych naruszających prawa autorskie.

12 grudnia 2013 r. włoski organ regulacyjny ds. telekomunikacji (AGCOM) przyjął nową regulację, zgodnie z którą sam urząd będzie mógł wydać nakaz blokowania dostępu do witryn internetowych naruszających prawa autorskie. Wcześniej jednak będzie wzywał właścicieli lokalnych i zagranicznych serwisów do szybkiego usunięcia nieautoryzowanych treści. Jeśli takie działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, AGCOM będzie mógł żądać od dostawców usług internetowych zablokowania dostępu do witryn naruszających prawo.
30 września 2013 r.

Konferencja prasowa na temat prawa autorskiego

Konferencja prasowa na temat prawa autorskiego

27 września w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się konferencja prasowa, połączona z prezentacją raportu „Jak prawo autorskie wpływa na rynek muzyczny w sieci?” - dotyczącego funkcjonowania elektronicznego rynku treści muzycznych w Polsce, autorstwa dr Patryka Gałuszki.


18 lipca 2013 r.

Koniec piractwa w Norwegii?

Koniec piractwa w Norwegii?

Serwis internetowy wyborcza.biz opublikował właśnie raport o nielegalnym ściąganiu muzyki, filmów i seriali z Internetu w Norwegii. Wyniki norweskiego instytut badawczego Ipsos pozwalają postawić tezę o upadku piractwa w tym kraju.


7 czerwca 2013 r.

Masz prawo wiedzieć - prawie wszystko o Prawie Autorskim

Przekazujemy Państwu do dyspozycji cykl 31 ścieżek dźwiękowych - audycji radiowych, poświęconych Prawu Autorskiemu. W poniższej publikacji staramy się udzielić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Prawem Autorskim i jego stosowaniem w codziennym życiu.

Zamieszczony materiał jest udostępniany bezpłatnie, a jego dalsza publikacja nie wymaga dodatkowych licencji, czy umów.

Mając nadzieję, że wyjaśnimy chociaż część Państwa prawnych wątpliwości - życzymy dobrego odbioru.


8 kwietnia 2013 r.

USA: Nie można odsprzedawać muzyki cyfrowej

USA: Nie można odsprzedawać muzyki cyfrowej

Wtórny rynek płyt z nagraniami muzycznymi nie wzbudza u nikogo wątpliwości, jednakże pojawienie się segmentu muzyki cyfrowej i możliwości jej późniejszej odsprzedaży budzi kontrowersje.


27 marca 2013 r.

Odpowiedź IFPI na badania Komisji Europejskiej

Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego (IFPI) wystosowała odpowiedź na badania opublikowane przez Wspólne Centrum Badawcze Komisji Europejskiej (JRC) dotyczącej wpływu nielegalnego pobierania muzyki na legalną sprzedaż cyfrową.


12 marca 2013 r.

ZPAV w Parlamencie Europejskim

ZPAV w Parlamencie Europejskim

Przedstawiciele ZPAV wzięli udział w spotkaniu dotyczącym projektu Dyrektywy o Zbiorowym Zarządzie. Kolejnym krokiem będzie zaprezentowanie stanowiska ZPAV przed pełnym składem Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego.


6 marca 2013 r.

Caterina Caselli

Caterina Caselli - producentka płyt Andrei Bocellego i szefowa największej niezależnej wytwórni fonograficznej we Włoszech Sugar Music – wypowiada się ostro przeciwko zamieszczaniu przez największe światowe marki swoich reklam na „niektórych z najbardziej rażących pirackich stron, jakie są dostępne”.


15 lutego 2013 r.

Nowe prawo autorskie w Nowej Zelandii.

Nowe prawo autorskie w Nowej Zelandii.

Wprowadzone w Nowej Zelandii nowe prawo autorskie przynosi pierwsze efekty – kara grzywny dla użytkownika p2p po zignorowaniu ostrzeżeń wysyłanych przez właścicieli praw.


6 lutego 2013 r.

ZŁOTE BLACHY 2012 rozdane

ZŁOTE BLACHY 2012 rozdane

5 lutego 2013 r. — w siedzibie Komendy Głównej Policji Koalicja Antypiracka uhonorowała Złotymi Blachami przedstawicieli jednostek Policji, które w ubiegłym roku szczególnie wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, filmowym i komputerowym.


Value gap
Piractwo w Internecie – straty dla kultury i gospodarki


Fryderyk Festiwal 2022