27 września w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się konferencja prasowa, połączona z prezentacją raportu „Jak prawo autorskie wpływa na rynek muzyczny w sieci?” - dotyczącego funkcjonowania elektronicznego rynku treści muzycznych w Polsce, autorstwa dr Patryka Gałuszki.
Serwis internetowy wyborcza.biz opublikował właśnie raport o nielegalnym ściąganiu muzyki, filmów i seriali z Internetu w Norwegii. Wyniki norweskiego instytut badawczego Ipsos pozwalają postawić tezę o upadku piractwa w tym kraju.
Przekazujemy Państwu do dyspozycji cykl 31 ścieżek dźwiękowych - audycji radiowych, poświęconych Prawu Autorskiemu. W poniższej publikacji staramy się udzielić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Prawem Autorskim i jego stosowaniem w codziennym życiu.
Zamieszczony materiał jest udostępniany bezpłatnie, a jego dalsza publikacja nie wymaga dodatkowych licencji, czy umów.
Mając nadzieję, że wyjaśnimy chociaż część Państwa prawnych wątpliwości - życzymy dobrego odbioru.
Wtórny rynek płyt z nagraniami muzycznymi nie wzbudza u nikogo wątpliwości, jednakże pojawienie się segmentu muzyki cyfrowej i możliwości jej późniejszej odsprzedaży budzi kontrowersje.
Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego (IFPI) wystosowała odpowiedź na badania opublikowane przez Wspólne Centrum Badawcze Komisji Europejskiej (JRC) dotyczącej wpływu nielegalnego pobierania muzyki na legalną sprzedaż cyfrową.
Przedstawiciele ZPAV wzięli udział w spotkaniu dotyczącym projektu Dyrektywy o Zbiorowym Zarządzie. Kolejnym krokiem będzie zaprezentowanie stanowiska ZPAV przed pełnym składem Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego.
Caterina Caselli - producentka płyt Andrei Bocellego i szefowa największej niezależnej wytwórni fonograficznej we Włoszech Sugar Music – wypowiada się ostro przeciwko zamieszczaniu przez największe światowe marki swoich reklam na „niektórych z najbardziej rażących pirackich stron, jakie są dostępne”.
Wprowadzone w Nowej Zelandii nowe prawo autorskie przynosi pierwsze efekty – kara grzywny dla użytkownika p2p po zignorowaniu ostrzeżeń wysyłanych przez właścicieli praw.
5 lutego 2013 r. — w siedzibie Komendy Głównej Policji Koalicja Antypiracka uhonorowała Złotymi Blachami przedstawicieli jednostek Policji, które w ubiegłym roku szczególnie wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, filmowym i komputerowym.